Menu By Milonic JavaScript

 
2023-12-23
ÖRÖKSÉGÜNK 2023-A VAJDASÁGI NAGYZENEKAR KONCERTJE

2023-12-20
ADVENTI IRODALMI- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT



 
2023-12-07
A NYUSZIK MIKULÁSVÁRÁSA-A Jancsi bohóc bábszínház vendégszereplése


2023-12-02
GUNARASON LÉPETT FEL A DÚDOLÓ ÉNEKCSOPORT


2023-12-02
KÍVÁLÓAN MINŐSÜLT CÍMET NYERT A KICIMBORA TÁNCEGYÜTTES


2023-11-22
FÁBRY SÁNDOR ÖNÁLLÓ ESTJE ÓBECSÉN


2023-11-18
MÓRAHALMON A DÚDOLÓ ÉNEKCSOPORT ÉS A BOTRA FÉRFIKÓRUS



KITŰNŐ MUNKÁK, CSODÁLATOS ALKOTÁSOK-Adventi irodalmi- és képzőművészeti pályázat
2022.12.21




Tizennyolcadik alkalommal szervezte meg közösen a Bóbita óbecsei Nagycsaládosok Egyesülete és a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör az Adventi irodalmi- és képzőművészeti pályázatot.
A pályázatra az idén is sokan jelentkezetek, 134 képzőművészeti alkotás, valamint 95 fogalmazás és vers érkezett be. Támogatónk volt a budapesti Nemzeti Kulturális Alap, a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárság és az óbecsei önkormányzat.
A kis képzőművészek által beküldött munkákat Szép Lénárt Éva karikaturista nézte meg és válogatta ki a díjazottakat, összesen 24-et.

  1. Bíró Boglárka, óvónők: Varga Gál Erika, Szőke Lívia, Napsugár óvoda
  2. Sági Wivien, óvónő: Forró Andrea, Szivárvány óvoda
  3. Ric Veronika, óvónők: Horvát Andrea, Szabó Márta, Szivárvány óvoda
  4. Szabó Zsófia, óvónő: Papp Mária, Szivárvány óvoda
  5. Szabó Janka, óvónők: Bezdán Ágota, Blažić Erika, Kolibri óvoda
  6. Asztalos Gombár Dorka, óvónő: Nakić Erika, Napsugár óvoda
  7. Tandi Boglárka, óvóbő: Hadnagy Szilvia, Napsugár óvoda
  8. Kiss Lea, óvónők: Kádas Melinda, Avramov Erika, Napsugár óvoda
  9. Hosszú Dávid, óvónők: Fehér Anita, Danica Nedić, Kockácska óvoda-Bácsföldvár
  10. Gracsik Anabela, óvónő: Futó Éva, Bácsföldvár
  11. Fekete Alek, óvónők: Mennel Mária, Džigurski Marić Svetlana
  12. Boja Noa, tanítónő: Vörös Papp Virdzsínia, Petőfi Sándor iskola, Drea, 1. osztály
  13. Szalontai Leila, tanítónő: Vajda Edit, Samu Mihály iskola, 1. osztály
  14. Dudás Kristóf, Samu Mihály iskola Péterréve, 1. osztály
  15. Farkas Botond, tanítónő: Rácz Borbás Julianna, Samu Mihály iskola, 1. osztály
  16. Szabó Csenge, tanítónő: Szűcs Szabina, Petőf Sándor iskola, 1. osztály
  17. Stepanov Hanna, tanítónő: Hányi Izabella, Sever Đurkić iskola, 1. osztály
  18. Mester Zsóka, tanítónő: Ferenci Tünde, Petőfi Sándor iskola, Drea, 2. osztály
  19. Berentai Réka, tanítónő: Vastag Géber Judit, Petőfi Sándor iskola, 2. osztály
  20. Gyurcsik Violetta, tanítónő: Varnyú Diana, Samu Mihály iskola, 2. osztály
  21. Ric Artúr, tanítónő: Topolcsányi Aranka, Samu Mihály iskola, 2. osztály
  22. Pataki Máté, tanítónő: Kovács Franciska, Petőfi Sándor iskola, 2. osztály
  23. Trivunčić Dijana, tanítónő: Kádas Gyurcsik Stefánia, Zdravko Gložanski iskola, 2. osztály
  24. Albahári Noémi, tanítónő, Lauc Ágota, Sever Đurkić iskola, 2. osztály

Az irodalmi alkotásokat Kancsár Izabella, a Magyar Szó újságírója, Deák Szlancsik Enikő magyartanárnő, Léner Csorba Eszter magyartanárnő, a temerini könyvtár munkatársnője, Megyeri Henrietta magyartanárnő, a Vajdasági RTV munkatársa, Janković Annabella tanítónő, defektológus és Fenyvesi Szilvia, a Népkönyvár munkatársnője olvasta el és rangsorolta.

Az irodalmi alkotások beküldői között 32 ajándékot osztott ki a zsűri:

A VII-VIII. osztályosoknál:

  1. Stefaniga Sebestyén, tanárnő: Kutika Magyar Klementina, Sever Đurkić iskola
  2. Fleisz Fanni, tanárnő: Józsa Zsuzsanna, Samu Mihály iskola
  3. Szabó Vivien, tanár: Szűcs Budai Engelbert, Petőfi Sándor iskola
  4. Dóci Anna Lúcia, tanárnő: Kutika Magyar Klementina, Sever Đurkić iskola

Különdíj:

  • Galambos Balázs, tanárnő: Ferencz Boglárka, Samu Mihály iskola, Péterréve

V-VI. osztályosoknál:

  1. Stefaniga Vince, tanárnő: Kutika Magyar Klementina, Sever Đurkić iskola
  2. Gortva Mátyás, tanárnő: Kutika Magyar Klementina, Sever Đurkić iskola
  3. Mecek Alex, tanárnő: Kutika Magyar Klementina, Sever Đurkić iskola
  4. Nagy Kanász Lilien, tanár: Szűcs Budai Engelbert, Petőfi Sándor iskola
  5. Raffai Lara, tanárnő: Ferencz Boglárka, Samu Mihály iskola, Péterréve
  6. Nagy Lóránd, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla, Samu Mihály iskola
  7. Ződi Kinga, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla, Samu Mihály iskola

Különdíj:

  • Sőregi Hunor, tanár: Szűcs Budai Engelbert, Petőfi Sándor iskola

 IV. osztályosoknál:

  1. Tripolszki Rita, Sever Đurkić iskola
  2. Bukli Benyamin, tanítónő: Papp Melinda, Samu Mihály iskola
  3. Pinci Sarolta tanítónő: Papp Melinda, Samu Mihály iskola
  4. Tóth Bálint, Samu Mihály iskola, Péterréve
  5. Ferenc Csongor, tanítónő: Papp Melinda, Samu Mihály iskola
  6. Horváth Dorka, tanítónő: Papp Melinda, Samu Mihály iskola

Különdíj:

  • Bukli Zsaklina, tanítónő: Ferenci Tünde, Petőfi Sándor iskola, Drea
  • Nagy Kitti, Samu Mihály iskola, Péterréve
  • Lapis Ágnes, Sever Đurkić iskola

 

III. osztályoskonál:

  1. Léner Csanád, tanítónő: Csernyák Szilvia, Petőfi Sándor iskola
  2. Szabó Hanna, tanítónő: Török Horváth Tímea, Sever Đurkić iskola
  3. Párducz Fanni, Samu Mihály iskola, Péterréve
  4. Ricz Bálint, tanítónő: Csernyák Szilvia, Petőfi Sándor iskola
  5. Dér Zsóka, Samu Mihály iskola

Különdíj:

  • Milinkov Márk, tanítónő: Csernyák Szilvia, Petőfi Sándor iskola
  • Barna Elena, tanítónő: Tripolszki Csilla, Zenta, Petőfi Sándor iskola
  • Nagy Patrik, tanítónő: Török Horváth Tímea, Sever Đurkić iskola
  • Máriás Dorottya, Samu Mihály iskola
  • Öreg Zalán, tanítónő: Varga Marianna, Samu Mihály iskola, Péterréve

A díjkiosztót a Csicsörke énekcsoport tette még ünnepélyesebbé, amelynek tagjai karácsonyi dalokat énekeltek Cseszák Korcsik Anikó. Ezen felül a díjkiosztót betlehemezők emelté, akik dél-bácskai, temerini utcai betlehemest mutattak be. Fellépett Pécsi Sára és Árpád, Sőregi Lilla és Hunor, valamint a Kovács testvérek: Kitti, Lara, Marcell és Kristóf. A betlehemest Pécsi Árpád tanította be. 





























































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010-2021)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse