Menu By Milonic JavaScript

 
2025-05-18
KALÁKA 55+1 KONCERT



 
2025-05-08
TÓTH EDU HUMORISTA FELLÉPÉSE ÓBECSÉN


2025-04-27
PÉTERRÉVÉN LÉPTEK FEL A MODERN TÁNCOSOK


2025-04-27
KÉT VETÍTÉS, ISMERT SLÁGEREK ÉS SZERELEM-Hogyan tudnék élni nélküled


2025-04-15
HÚSVÉTI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK-Ünnepre készülve


2025-04-13
VIZSGABEMUTATÓ A TÁNCISKOLÁSOKNAK



KÍVÁLÓAN MINŐSÜLT CÍMET NYERT A KICIMBORA TÁNCEGYÜTTES
2023.12.02




Szombaton, december 2-án, Magyarkanizsán tartották meg a Néptáncosok Országos Bemutató Színpada Fesztivált, amelyet 1996-ban a Martin György Néptáncszövetség hívott életre.
A szövetség szándéka ezzel a megmérettetéssel az volt, hogy a minősítő fesztiválok megrendezésével lehetőséget teremtsen a néptáncegyüttesek magas művészi színvonalú színpadi bemutatkozásához, egymás megismeréséhez és a szakmai megmérettetéshez. A rendezők célja, hogy lehetővé tegyék a minősülni kívánó együttesek műsorainak összemérhető, azonos szempontrendszer alapján történő szakmai értékelését és egységes minősítési rendszer kialakítását.
A Vajdasági Magyar Folklórközpont kezdeményezésére, a Martin György Néptáncszövetség közreműködésével, 1997 óta minden páratlan évben Vajdaságban is megrendezésre kerül a Minősítő fesztivál, ahol a vajdasági magyar néptáncegyüttesek mérettetnek meg a magyarországiakkal azonos kritériumok alapján. A szombati minősítő fesztivált öttagú magyarországi zsűri kísérte figyelemmel. Közöttük volt Csasztvan András, a Hagyományok Háza Tanácsadó Testületének tagja, Lamy István díjas koreográfus, a Csoóri Sándor Alap szakmai bizottságának tagja. A zsűri elnöke Demarcsek György, a Népművészet Ifjú Mestere, Csokonai-díjas, Örökös Aranysarkantyús Táncos, mesterpedagógus, a Martin György Néptáncszövetség alelnöke, a Nyírség Táncegyüttes vezetője volt.  Mellettük Makovinyi Tibor, koreográfus, néptáncpedagógus, a volt Honvéd Táncszínház szólistája, tánckarvezetője; Harangozó díjas, a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett táncművész, Truppel Mariann, EuroPas díjas táncművész, koreográfus, néptáncpedagógus, a Táncművészet szaklap újságírója és dr. Bíró István, népzenész, művelődés- és oktatáskutató, a Nyíregyházi Egyetem Népzene Tanszékének oktatója kapott helyet a zsűriben.
A minősítőn, a magyarkanizsai, topolyai és szabadkai táncegyüttesek mellett, részt vett a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör Kiscimbora táncegyüttese is, akik Misztérium című 32 perces produkciójukat adták elő. „A misztérium szó jelentése titok, rejtély. Életünk során titokként, rejtélyként jelenik meg előttünk minden, amit nem értünk, ami meghaladja a felfogóképességünk határait. Vallási fogalomként a misztérium az isteni különös sajátosságát jelenti, a félelmet keltő és egyben lenyűgöző értelemében. Gyakran az emberi lény rejtett magvára is ezzel a kifejezéssel utalnak. A keresztény hitben a misztérium kulcsfogalom, ami a keresztény üdvösség különös jellegét, a Jézus Krisztusban történt isteni kinyilatkoztatás bőségét zárja magába”, mondta Cseszák Balázs, aki azt is hozzátette, hogy a műsort Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs rendezte és szerkesztette, míg a zenei szerkesztő Cseszák Zsombor volt. A produkció további szakmai munkatársa volt még Sikentáncz Szilveszter, Váradi Enikő, Nyemcsok Pál és Nyemcsokné Kárpáti Katalin. Kísér Cseszák Zsombor és a Fokos zenekar. A Kiscimbora táncegyüttes a minősítőn a legmagasabb, kiválóan minősült táncegyütets címet szerezte meg. „Balázs és én a szakmai zsűri értékelését minden verseny után meghallgatjuk. A minősítő előadás után a táncosaink is beülhettek az értékelésre, ami számukra is egy új élmény, ugyanis minden hozzászólásból tudunk tanulni, mi is és a táncosaink is. Jól esett hallani, amikor azt mondták, hogy ennél a produkciónál már hátra tudtak dőlni, és nem kellett folyton jegyzetelniük. Ekkor már még jobban érzi az ember, hogy megérte az a rengeteg próba, eszközök beszerzése, viseletek folyamatos javítgatása, éjjeli nem alvások és sorolhatnám még. Az építő jellegű kritikát nem szoktuk rossz néven venni, hisz minden észrevételből, javaslatból lehet tanulni. Viszont most minden dicsérő szótól bizsergést éreztünk és nőtt a szívünk. A párommal szeretünk kötött műsorokat szerkeszteni, az ilyen produkció mindig nagyobb kihívással jár, viszont a tánccsoportoknak ilyenkor jobban együtt kell működniük, és ez összekovácsolja a csapatot, hogy együtt tudjunk lépni, lélegezni ès gondolkodni. Elmondhatatlan érzés volt, amikor kimondták, hogy a Kiscimbora táncegyüttes kiválóan minősült lett. Feltöltötte a szívünket, lelkünket és újult erővel tudunk készülni a karácsonyi műsorunkra”, tette hozzá Cseszák Korcsik Anikó.
A Petőfi kultúrkör néptánc-csoportjainak munkáját a Csoóri Sándor Alap támogatja, míg a Bemutatószínpadra készített produkció zenéjét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.





































































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2025.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse