Menu By Milonic JavaScript

 

 
2024-06-16
AZ ATYA FOGA-POP ĆIRA I POP SPIRA TÖRTÉNETE ÓBECSÉN


2024-06-12
KIÁLLÍTÁS A KÖR GALÉRIÁBAN-Szivárvány festőcsoport


2024-06-09
PÉTERRÉVÉN LÉPTEK FEL A MODERN TÁNCOSOK


2024-06-08
EGY KIS FALU NAGY ÜNNEPE-A pecesori felunapon léptek fel tagjaink


2024-06-08
FESTŐNAP A SÓLYOM-TANYÁN



LEZAJLOTT A XXVII. KŐKETÁNC-Ezerötszáz fellépő a kétnapos rendezvényen
2024.05.18




Pénteken és szombaton zajlott le a XXVII. Kőketánc, énekes, népi gyermekjáték és néptáncvetélkedő óbecsén, melynek fő szervezője a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete.
Az idén mintegy 1.500 fellépő érkezett óbecsére, a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörbe, ahol 66 produkciót tekintett meg a Kovács Norbert Cimbi, Gaschler Beáta és Nyemcsok Pál összetételű zsűri. Szombaton a jelenlévőket Lukács Gabriella, a VMPE elnöke köszöntötte, aki kiemelte, hogy a Kőketánc már több mint negyed évszázada szövődik be közösségünk életébe, és minden évben újra és újra megerősíti hagyományaink erejét és szépségét. „Ma itt vannak velünk azok a gyermekek és fiatalok, aki részesei ennek a csodálatos eseménynek. Fellépéseik során olyan néptáncokkal kápráztatnak el minket, amelyek a Kárpát-medence különböző szegleteinek gazdag kultúráját tükrözik. A néptánc több mint egyszerű mozdulatok sora. Ez a közösség és a társaság szeretetének kifejeződése, amely minden táncost összeköt. A néptánc gazdagítja az embert, fejleszti önkifejezését, közösségi érzését és mozgáskulturáját”, tette hozzá a VMPE elnöknője.
A Kőketánc az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület szakmai támogatása mellett valósult meg, míg további támogatója a Csoóri Sándor Alap, a magyar kormány, Magyarország Belügyminisztériuma, a Nemzeti Kulturális Alap, a Magyar Nemzeti Tanács és a tartományi kormány is. A rendezvényen jelen volt dr. Balatoni Katalin köznevelési helyettes államtitkár asszony, aki felszólalással és a gyerekekkel való foglalkozásával tisztelte meg és tette színesebbé a rendezvényt. „Nagyon fontos, hogy ilyen és ehhez hasonló rendezvények megvalósuljanak a Kárpát-medencében, és ennek két szempontja is van. Az egyik, talán evidens mindenki számára, hogy nagyon fontos, hogy saját kultúrának tovább vigyük, hogy élhessük, és erre megtanítsuk gyermekeinket is, hiszen fontos, hogy gyermekinek magyar gyermeknek és magyar felnőttnek neveljük. A másik szempont pedig az, hogy ma egy olyan világban élünk, amely elképesztően gyors, rendkívüli tempóban változik körülöttünk minden, és nagyon nehéz ebben eligazodni. Ahhoz, hogy gyermekeink ma a világban megtalálják önmagukat, ahhoz szükség van arra, hogy legyenek gyökerek, legyen identitásuk és legyen hovatartozásuk. Fontos, hogy legyen egy kapaszkodónk, amelyek nem gátolnak és nem korlátoznak minket, hanem irányt mutatnak és bármikor, amikor egy kicsit elbizonytalanodunk, akkor vissza tudunk találni az útra-tette hozzá dr. Balatoni Katalin”.
A zsűri négy kiemelt arany-, 16 arany-, 26 ezüst- és 20 bronzminősítést osztott ki.

XXVII. KŐKETÁNC-EREDMÉNYEK
Péntek, 2024. május 17.


1.Aprócskák- Búzavirág Hagyományápoló Egyesület, Magyarittabé-EZÜST MINŐSÍTÉS
2.Ciberke néptánccsoport-Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva-EZÜST MINŐSÍTÉS
3.Bóbita néptáncegyüttes-Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada-ARANY MINŐSÍTÉSE
4.Kisvirgonc táncegyüttes-Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya-ARANY MINŐSÍTÉS
5.Cinege néptánccsoport- Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu-BRONZ-MINŐSÍTÉS
6.Pipacs táncegyüttes- Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada-EZÜST MINŐSÍTÉS
7.Csiperke táncegyüttes-Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse-EZÜST MINŐSÍTÉS
8.Kis Szederinda táncegyüttes-Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya-EZÜST MINŐSÍTÉS
9.Árvalányhaj-József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely-BRONZ MINŐSÍTÉS
10.Mocorgók-Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla-EZÜST MINŐSÍTÉS
11.Kópé táncegyüttes-Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse-EZÜST MINŐSÍTÉS
12.Szederinda- Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya-ARANY MINŐSÍTÉSE
13.Parázs táncegyüttes-Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta-ARANY MINŐSÍTÉSE
14.Sziporka Táncegyüttes-Bácsfeketehegy Magyar Művelődési- és Helytörténeti Egyesület-EZÜST MINŐSÍTÉS
15.Futkáncok táncegyüttes-Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék-EZÜST MINŐSÍTÉS
16.Mezei virágok-Csobolyó Művelődési Egyesület, Mohol-BRONZ MINŐSÍTÉS
17.Perdülő-József Attila Magyar Művelődési Otthon, Torontálvásárhely-BRONZ MINŐSÍTÉS
18.Virgoncok-Búzavirág Hagyományápoló Egyesület, Magyarittabé-BRONZ MINŐSÍTÉS
19.Cifrázó-Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse-EZÜST MINŐSÍTÉS
20.Sedergő-Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa-KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
21.Kincsünk-Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda-BRONZ MINŐSÍTÉS
22.Boróka néptánccsoport-Testvériség Művelődési Társulat, Martonos-BRONZ MINŐSÍTÉS
23.Csibész táncegyüttes-Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse-ARANY MINŐSÍTÉSE
24.Manó táncegyüttes-Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék-KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
25.Recefice néptánccsoport-Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin-EZÜST MINŐSÍTÉS
26.Pitypang néptánccsoport-Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye-BRONZ MINŐSÍTÉS
27.Tiszavirág tánccsoport-Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa-EZÜST MINŐSÍTÉS
28.Cibere néptánccsoport-Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos-EZÜST MINŐSÍTÉS
29.A Németh László Magyar Művelődési Egyesület néptánccsoportja-BRONZ MINŐSÍTÉS
30.Százszorszép táncegyüttes-Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla-ARANY MINŐSÍTÉSE
31.Szikra táncegyüttes-Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta-ARANY MINŐSÍTÉSE
32.Mákvirág Táncegyüttes-Bácsfeketehegy Magyar Művelődési- és Helytörténeti Egyesület-EZÜST MINŐSÍTÉS
33.Csicsóka táncegyüttes-Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse-KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS

Szombat, 2024. május 18.
1.Kenderkóc gyermekcsoport-Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse-ARANY MINŐSÍTÉS
2.Aprócskák csoport-Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve-ARANY MINŐSÍTÉS
3.Sercegő gyermekcsoport-Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta-ARANY MINŐSÍTÉS
4.Mendicus Művészeti Központ Rügyecskék tánccsoportja-Csantavér-BRONZ MINŐSÍTÉS
5.Boróka táncegyüttes-Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras-EZÜST MINŐSÍTÉS
6.Höcögők néptánccsoport-Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve-ARANY MINŐSÍTÉS
7.Kopogtatóka néptánccsoport-Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada-EZÜST MINŐSÍTÉS
8.Pitypalatty néptáncegyüttes-Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve-ARANY MINŐSÍTÉS
9.Pitypang tánccsoport-Dózsa György Általános Iskola és József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras-EZÜST MINŐSÍTÉS
10.Lepetye csoport-Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa-ARANY MINŐSÍTÉS
11.Cselefendi tánccsoport-Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás-EZÜST MINŐSÍTÉS
12.Pöttöm néptánccsoport-Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada-EZÜST MINŐSÍTÉS
13.Pitypalatty-Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes-EZÜST MINŐSÍTÉS
14.Szedericék-Samu Mihály Általános Iskola, óbecse-BRONZ MINŐSÍTÉS
15.Pántlika-Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas-BRONZ MINŐSÍTÉS
16.Apróka néptánccsoport-Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin-BRONZ MINŐSÍTÉS
17.Ciróka tánccsoport-Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka-BRONZ MINŐSÍTÉS
18.Galagonya néptánccsoport-Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva-BRONZ MINŐSÍTÉS
19.Motolla-Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa-ARANY MINŐSÍTÉS
20.Sóvirág néptánccsoport-Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka-BRONZ MINŐSÍTÉS
21.Ugribugri néptánccsoport-Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin-EZÜST MINŐSÍTÉS
22.Cseprente táncegyüttes-Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes-EZÜST MINŐSÍTÉS
23.Libabál-Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas-BRONZ MINŐSÍTÉS
24.Talentum Serdülő Táncegyüttes-Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka-KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
25.Kisbetyár néptánccsoport-Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva-BRONZ MINŐSÍTÉS
26.Pántlika néptánccsoport-Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva-EZÜST MINŐSÍTÉS
27.Délucska táncegyüttes-Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes-EZÜST MINŐSÍTÉS
28.Sziporka táncegyüttes-Palics Magyar Művelődési Egyesület, Palics-EZÜST MINŐSÍTÉS
29.Cifraboróka gyermektáncegyüttes-Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka-ARANY MINŐSÍTÉS
30.Lángocska táncegyüttes-Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás-BRONZ MINŐSÍTÉS
31.Szarkaláb néptánccsoport-Ady Endre Magyar Művelődési Egyesület. Tornyos-BRONZ MINŐSÍTÉS
32.Talentum Lurkó Táncegyüttes-Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka-ARANY MINŐSÍTÉS
33.Vackor tánccsoport-Gaál Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Kelebia-EZÜST MINŐSÍTÉS
Pedagógia munkájáért Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs különdíjat kapott.

















































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2024.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse